Klienci Rakuten mogą teraz używać Bitcoin do zakupów

By | 2. March 2021

Japoński gigant detaliczny Rakuten zintegrował swój portfel kryptograficzny z aplikacją płatniczą, umożliwiając konsumentom bezpośrednie ładowanie i konwertowanie zasobów Bitcoin do codziennych wydatków.

Przyjazny dla kryptowalut japoński sprzedawca Rakuten umożliwia teraz użytkownikom Rakuten Wallet, swojej spółki zależnej zajmującej się wymianą kryptowalut, łatwe wydawanie posiadanych kryptowalut w codziennych transakcjach

Zgodnie z ogłoszeniem opublikowanym w zeszłą środę, użytkownicy mogą teraz bezproblemowo ładować swoje konta Rakuten Pay za pomocą portfeli Bitcoin Trader, Bitcoin Cash ( BCH ) i Ether ( ETH ). Rakuten Pay to aplikacja do płatności mobilnych, która działa w całym kraju i jest obsługiwana przez wielu dużych i średnich sprzedawców detalicznych.

Już w 2019 roku Rakuten umożliwił konsumentom konwersję punktów lojalnościowych Rakuten Group na kryptowaluty, takie jak Bitcoin. Teraz wdrażana jest głębsza integracja, łącząca Rakuten Wallet, Rakuten Cash (usługa pieniądza elektronicznego Rakuten) i Rakuten Pay w celu wspierania wydatków na kryptowaluty u sprzedawców detalicznych, takich jak McDonald’s, Seiyu i FamilyMart.

Nie będzie opłat za konwersję między środkami fiducjarnymi, pieniądzem elektronicznym i kryptowalutami, chociaż minimalna kwota wydatków wynosi 1000 jenów (około 9,40 USD) i miesięczny górny limit około 100000 jenów (około 940 USD)

Aby skorzystać z integracji, użytkownicy będą musieli być członkiem Rakuten i mieć konto handlowe skonfigurowane dla portfela Rakuten. Firma oferuje również niewielką premię w postaci punktów Rakuten, aby zachęcić do nowej usługi.